O nás

K inspiraci zákazníků, je třeba nejdříve pochopit jejich potřeby … My s nadšením vyvíjíme, vyrábíme, zušlechťujeme a prodáváme kovové prášky pro různé procesy 3D tisku a nazýváme  je tím, čím jsou:

m4p – metals for printing

Jako spojení mezi práškovou metalurgií a aditivní výrobou klademe požadavky a potřeby našich zákazníků při našem jednání na první místo. Kromě zavedených standardních slitin, jako je nerezová ocel nebo hliník, nabízíme materiálová řešení přizpůsobená přáním naších zákazníků. Ať už se jedná o speciálně specifikovaný prášek, nebo technické a mechanické požadavky na součástku, nabízíme vám naši podporu od výběru materiálů přes výrobu prášku až po aditivní konstrukční proces a využíváme k tomu naše dlouholeté zkušenosti v metalurgii ve váš prospěch. Naše přísliby zákazníkům jsou:

Rychlé dodací lhůty

Osobní péče o zákazníka

Široká nabídka standardních a speciálních materiálů

Nekompromisní kvalita a konzistentní zabezpečení jakosti

Atraktivní podmínky pro konkurenceschopnou výrobu

Laboratorní služba pro zkoumání materiálů a analýzu

Agilní a kompetentní technická podpora u materiálových projektů přizpůsobenych zákazníkům

slider_1

Naše nabídka - Vaše řešení pro aditivní výrobu

Kovový prášek

Široká škála standardních materiálů pro aditivní výrobu, rychle rostoucí počet speciálních materiálů pro váš projekt AM …

Vývoj

Vyvíjíme pro vás nové materiály podle vašich technických požadavků, přičemž zkoumáme limity proveditelnosti a rozšiřujeme je …

Analytika

Naše moderní laboratoř pro práškovou metalurgií  a naše síť akreditovaných laboratorních partnerů Vám nabízí veškeré relevantní procesy v oblasti analýzy prášku a mechanického testování materiálů …

kovový prášek m4p

Naše materiály z kovového prášku m4p™ patří již mezi zavedené slitiny v aditivní výrobě a jsou proto u nás označovány jako „standardní materiály“. Tyto jsou Vám k dispozici pro všechny běžné strojní systémy.

Další materiály, které jsme dosud pro proces AM realizovali, naleznete v našem  seznamu produktů.

Vámi požadovaná slitina se na seznamu nenachází? – Kontaktujte nás!

Již jsme vyrobili řadu speciálních slitin a rádi se s Vaší důverou postaráme také o Váš požadavek. Možnosti jsou rozmanité. Pomocí rozprašování inertním plynem lze prakticky všechny slitiny práškovat – k tomu existují i další možnosti práškového zušlechťování, které by snad mohly představovat chybějící řešení pro vaše požadavky?

Vývoj

Rychlý vývoj aditivní výroby vždy přináší nové požadavky na použité materiály. Ať už, že zákazníci chtějí použít materiály, které se již používají v konvenční výrobě, nebo že jsou nutné konkrétní kroky k nastavení velmi specifických vlastností. Všestrannost práškové metalurgie umožňuje individuální koncepci materiálů. Nicméně, ne všechny slitiny mohou být podrobeny další aditivní výrobě, respektive podléhají omezením během zpracování nebo výroby.

Aby zákazník v této široké škále možností a ovlivňujících faktorů mohl co nejjednodušeji dosáhnout cíle, rádi bychom mu nabídli naši Kompetenci v práškové metalurgií  a podpořili jej při jeho vývojových projektech. Můžeme převzít následující úkoly:

formulace koncepce slitiny,

atomizace vzorku pro výrobu prášku,

stanovení parametrů aditivní výroby,

charakteristika prášků a

výsledých vlastností materiálu

Abychom byli vždy v souladu s nejnovějšími technologiemi, spolupracujeme s dobře známými ústavy a univerzitami. Podporujeme výzkumné projekty financované z veřejných prostředků a realizujeme také vlastní výzkumné a vývojové projekty.

Analytika

Analýza hraje důležitou roli při zajišťování nejvyšších standardů jakosti, ale také při plnění našich rozvojových úkolů.

Všechny naše materiály, od příjímaných surovin až po závěrečnou kontrolou, procházejí úplnou a rozsáhlou kontrolu jakosti. Zákazník má jistotu, že do jeho AM procesu se dostane pouze bezchybný, testovaný materiál.

Charakterizovat práškové materiály – ať už chemicky nebo strukturálně – není nijak snadný úkol, který často vyžaduje srovnávací analýzy s dalšími různými metodami. V rámci našich interních testů a materiálové kvalifikace se všechny relevantní analytické metody provádějí průběžně, ať už jde o prášky nebo zkušební konstrukční komponenty, a v mnoha případech se k porovnání používají různé metody:

Tekuté vlastnosti prášku

Sypná hustota a hustota po setřesení prášku

Rozložení částic – síťová analýza, laserová difrakce, dynamická analýza obrazu

H2O – metoda Karla Fischera

Chemické analýzy: RFA, ICP-OES, REM/EDX,

 O2 / N2 / C / S / H – LECO

Zkouška tvrdosti

Zkoušky mechanické pevnosti

S naší moderní laboratoří a našimi akreditovanými laboratorními partnery Vám nabízíme rychlé a spolehlivé materiálové analýzy – také vámi používaneho práškoveho materiálu a konstrukčních komponentu laboratorní flyers.

Kontaktujte nás

Chcete-li získat informace o našich produktech nebo odpověď na vaše otázky, kontaktujte prosím jednu z našich dvou poboček.

Rakousko

AMP GmbH Advanced Metal Powders

Feistritz i.R.

 

Gewerbestraße 4, 9181 Feistritz i. R., Österreich

+43 4228 9305 3

office@amp-powders.com

Německo

m4p material solutions GmbH 

Magdeburg

 

Mittelweg 13, 39130 Magdeburg, Deutschland

+49 391 72149 40

sales@metals4printing.com